گوگل ادسنس چیست؟+کسب درآمد دلاری از گوگل ادسنس

کسب درآمد از گوگل ادسنس

گوگل ادسنس

یکی از راه های درآمد اینترنتی مخصوصا درآمد دلاری، کسب درآمد از گوگل ادسنس می باشد. بدین منظور در این مقاله به تعریف گوگل ادسنس می پردازیم و شما را با یکی از چندین روش کسب درآمد دلاری در ایران آشنا می کنیم.

گوگل ادسنس چیست؟

در ابتدای امر بگوییم که ادسنس یکی از محصولات گوگل می باشد که به سایت ها کمک می کند تا بدون برقراری تعامل مستقیم با آگهی دهنده ها از سایت خود درآمد کسب کنند. این محصول برای اولین بار در سال 2003 به میدان کسب و کارها آمد و امروزه میلیون ها نفر از این طریق به کسب درآمد دلاری می پردازند.

لازم به ذکر است که کسب درآمد از گوگل ادسنس برای ایرانیان دشوار است. احتمالا خودتان دلیلش را می دانید. بله درست است به خاطر تحریم ها. اما نگران نباشید شما می توانید با بالا آوردن یک سایت به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری به جز فارسی از این سرویس استفاده کنید.

کسب درآمد از این روش طبق دو عامل انجام می شود:

1-نرخ کلیک یا همان CTR

2-تعداد بازدید کنندگان یا CPM

از این دو روش مدیران سایت ها بیشتر به CPM توجه می کنند زیرا باعث افزایش ترافیم سایت می شود و در بهبود رتبه سایت نیز موثر است.

مراحل کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس:

1-راه اندازی یک سایت به زبان غیر از فارسی

2-تولید محتوای یونیک و با کیفیت، با رعایت اصول سئو برای بالا آمدن سایت به صفحه اول گوگل

3-ثبت نام در گوگل ادسنس

4-دریافت کردن تبلیغات و قرار دادن آنها روی وبسایت خود

**شما قبلا می توانستید در هر صفحه از سایتتان فقط 3تبلیغ قرار دهید اما مدتی است که این محدودیت برداشته شده است و می توانید هر میزان تبلیغی که لازم است روی صفحات مختلف خود پیاده کنید.

دسته بندی تبلیغات در ادسنس:

1-تبلیغات فیلمی یا ویدئویی:

گوگل ادسنس این امکان را به مدیران وبسایت ها می دهد تا بتوانند تبلیغات ویدئویی را در سایت خود قرار می دهند. این عامل باعث افزایش مخاطب و کلیک بیشتر نیز می شوند.

2-تبلیغات محتوایی یا متنی:

افرادی که به دنبال یک موضوع خاص می باشند بیشتر جذب تبلیغات بر پایه محتوا می شوند. پس اگر می توانید محتوای با کیفیت و غیر تکراری تولید کنید. لازم به ذکر است این تبلیغات بر عوامل CTR و CPM تاثیر می گذارند.

3-تبلیغات بر اساس جست و جو:

بعضی افراد به دنبال جست و جوی یک عبارت خاص هستند به همین دلیل گوگل ادسنس این قابلیت را در اختیار صاحبان سایت ها قرار داده و لازم است بدانید که 51% درآمد حاصل از این نوع تبلیغات به مدیر سایت تعلق می گیرد.

به چه دلیل محتوا در گوگل ادسنس دارای اهمییت می باشد؟

بعضی از مدیران یا ناشران سایت ها از روش های سیاه برای تولید محتوا استفاده می کنند. یک مدل ربات هایی وجود دارند به نام Article spinning که محتوای مورد نیاز شما را تهییه می کنند. سپس دست به تغییر بعضی از واژه ها می زنند اما چون ربات هستند و نمی توانند کلمات مناسب را پیدا کنند در نتیجه محتوا بی معنی می شود و همین امر باعث شده تا دامنه در لیست spam گوگل قرار بگیرد.

درواقع شما برای اینکه در گوگل ادسنس موفق عمل کنید باید محتوای یونیک، معنی دار و غیر تکراری تولید کنید.

چه محتوایی برای گوگل ادسنس جذاب است؟

این نکته را بدانید که اگر محتوای شما راجع به برهنگی،سلاح ها و مشروبات الکلی باشد گوگل ادستس شما را رد می کند. اما موضوعات دیگر را می پذیرد و جالب است که بدانید که محتوای پزشکی، بیمه و اقتصاد از موضوعات جذاب ادسنس می باشند و بابت آنها هزینه بالایی پرداخت می کند.

عوامل موثر بر میزان درآمد از گوگل ادسنس:

1-ترافیک وبسایت

2-آگهی دهنده ها در حوزه تجاری

3-محتوای سایت

4-وضعیت قرار گرفتن تبلیغات در وبسایت

کسب درآمد از گوگل ادسنس در ایران

گوگل ادسنس در ایران:

متاسفانه در ایران به دلیل وجود تحریم ها نمی توان به سادگی از این سیستم استفاده کرد اما شما می توانید برای ثبت نام در این سرویس از بستگان یا دوستان خارج از ایران خود استفاده کنید زیرا به هنگام ثبت نام باید آدرس و نام واقعی داشته باشید.

بدین صورت که بعد از ثبت نام، گوگل نامه ای حاوی کد تایید را به آدرس شما می فرستد و بعد از تایید آن که مدت یک هفته تا یک ماه زمان می برد شما می توانید کار خود را آغاز کنید.

زبان هایی که گوگل ادسنس از آنها پشتیبانی می کند:

1-انگلیسی 2-ترکی 3-چینی 4-لهستانی 5-عربی 6-کره ای 7-بلغاری 8-غبری 9-هندی 10-فرانسوی 11-آلمانی 12 پرتغالی

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *