بهینه سازی سرعت لود سایت

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت یکی از مهم ترین عوامل سئو سایت جهت نگه داشتن کاربران و همچنین دیجیتال مارکتینگ می باشند.

طی تحقیقات متخصصین در حوزه بهینه سازی سرعت لود سایت ها در موتور جست و جو گوگل به این نتیجه رسیدند که هر ثانیه تاخیر در لود سابت برابر است با:

*11% بازدید کمتر از سایت شما

*16% کاهش رضایت مشتریان شما

*7% نرخ کم تبدیل کاربر به مشتری

در نتیجه کاربران به شدت هوشمند هستند و این مسئله برایشان حائز اهمییت است. زیرا امروزه به دلیل گسترش فضای وب، آگاهی و سطح توقع آنها به نسبت گذشته بیشتر شده و همچنین به خاطر وجود رقبا با کوچک ترین بهانه ممکن است سایت ما را ترک کنند.

شاید به نظر شما سرعت لود کم سایت مشکل خیلی بزرگی نباشد اما برای کاربر اهمییت بسیار زیادی دارد.

حتما تا حالا دقت کردید وقتی یک صفحه از سایتی رو باز می کنید اگر بیشتر از سه یا چهار ثانیه طول بکشه تا صفحه مورد نظر براتون باز بشه صفحه رو می بندین و سراغ سایت بعدی می روید؟
می تونم بگم سرعت لود کم سایت ها یک فاجعه بزرگ محسوب میشه. چرا؟ چون اگر سرعت مناسبی نداشته باشید مشتری هاتون رو از دست می دید.

تحقیقات ثابت کرده که کاربران بیشتر از 3 ثانیه زمان برای لود شدن یک وبسایت نمی گذارند.
پس متوجه شدید که یکی از نکات مهم و ضروری برای ارتقاء سایت شما سرعت لود آن می باشد. طبق تجربه شخصی خودم ممکن است که شما در لینک سوم یا چهارم صفحه اول گوگل باشید اما با افزایش سرعت سایت خود، به لینک1 دست پیدا کنید.

چگونه سرعت لود سایت خود را بالا ببریم؟

راه های زیادی برای ارتقاء سرعت سایت وجود دارند که در ادامه به آنها می پردازیم:
1-شما می توانید با بارگذاری عکس های خود به صورت lazy load باعث افزایش سرعت سایتتان شوید. بدین صورت که وقتی کاربری وارد وبسایت شما می شود هرچه به سمت پایین اسکرول کند عکس ها، متن و سایر محتوای شما رفته رفته برایش لود شود.

2-یکی دیگر از راه های افزایش سرعت سایت کش کردن صفحات سایت می باشد.

زمانی که کاربران سایت شما را در فضای وب سرچ می کنند پیامی مبنی بر لود سایت برای سرور شما ارسال می شود تا منجر به دریافت اطلاعات برای کاربر شود.

سرور شما در حالت عادی برای هرکاربر باید این اقدامات را انجام دهد که خوب باعث کاهش سرعت سایتتان می شود.
برای جلوگیری از این مورد باید از کش صفحات استفاده کنید. در این حالت یک پوشه داخل هاست شما ذخیره میشود و تا زمانی که صفحه شما نیاز به لود مجدد پیدا می کند از این فایل استفاده می شود.

3- بهینه کردن جداول دیتابیس هم راه دیگری برای افزایش سرعت سایت می باشد. در این روش باید جداول موجود در دیتا بیس خود را بهینه کرده تا زمان واکشی از اطلاعات آن را به حداقل برسانیم.

افزونه های کاربردی برای افزایش سرعت سایت های ووردپرسی:

lazy load image-1
2- wp-optimize
3- Wp-total cache
4- Wp-rocket

تاثیر افزایش سرعت سایت بر دیده شدن آن:

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر موتور جست و جو گوگل  این است که کاربر بهترین پاسخ را از سرچ خود دریافت کند. فاکتور سرعت سایت یکی از عوامل مهم بر افزایش رتبه بندی گوگل برای سایت ها می باشد.

سایت هایی که سرعت لود بالاتری دارند مخصوصا سایتهایی که به صورت موبایل فرندلی می باشند، رتبه بهتری در نتایج سرچ گوگل دارند.

مجموعه سئولوژن می تواند با استفاده از ابزارهای خاص و کدنویسی سرعت لود سایت شما را افزایش دهد. هزینه خدمات افزایش سرعت سایت برای سایت های خدماتی یا شرکتی مبلغ 3000000 (سه میلیون تومان) و سایت های فروشگاهی  مبلغ 3500000(سه میلیون و پانصد تومان)می باشد.
برای رزرو ارتقاء سرعت لود سایت خود می توانید فرم زیر را پر کرده تا با شما ارتباط برقرار کنیم.

یا به شماره 09300206582 در واتساپ، تلگرام و یا ایمو پیغام بگذارید.