لیست کامل خطاهای سرچ کنسول

خطاهای سرچ کنسول

خطاهای سرچ کنسول

سرچ کنسول یکی از ابزارهای رایگانی است که در اختیار کارشناسان سئو قرار گرفته است که با توجه به آن می توانند آمار بازدید صفحات سایت را برسی کنند. همچنین سرچ کنسول خطاهای موجود در سایت شما را نشان می دهد که هرچه سریع تر باید رفع شوند. برای اینکه از خطاهای سرچ کنسول مطلع شوید باید به بخش coverage بروید که این قسمت به 4 بخش تقسیم می شود:

1-errors

ارورها مهم ترین بخش coverage هستند و شما در این قسمت می توانید از تمامی ارورهای موجود در سایتتان مطلع شوید و آنها را رفع کنید.

2-valid with warning

در این قسمت صفحاتی را به شما نشان می دهد که نیازمند اصلاح هستند اما جزء خطاهای سرچ کنسول محسوب نمی شوند.

3-valid

همان طور که از نامش پیدا است صفحات بدون مشکل را نشان می دهد.

4-exclude

در این قسمت صفحاتی که ایندکس نشده اند را نشان می دهد و شما باید علت آن را پیدا و اقدام به رفع آن نمایید.

لیست خطاهای سرچ کنسول

خطاهای مهم سرچ کنسول:

1-خطای pages

در این قسمت خطای مربوط به صفحات سایت و مشکلاتی که خزنده گوگل برای ایندکس شدن با آن روبرو است را نشان می دهد. پس می توانیم بگوییم که این قسمت یکی از مهم ترین بخش ها است.

*page with redirect

این پیام نشان می دهد که یک صفحه به صفحه دیگر ریدایرکت شده است و ایندکس نمی شود. حالا دو دلیل پیش می آید: یا url تعییر کرده یا هدایت کاربر به صفحه ای دیگر اتفاق افتاده است.

*خطای server error(5xx)

این خطا زمانی اتفاق می افتد که خزنده گوگل نتواند باسرور های سایت شما ارتباط برقرار کند. اگر متوجه این خطا شدید باید هرچه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

زمانی که ربات گوگل در سایت شما می خزد یک مدت زمان مشخصی را منتظر می ماند تا سرور شما بارگذاری شود و اگر این زمان طولانی شود خزنده منصرف می شود و از آنجایی که crawl صورت نمی گیرد صفحات شما ایندکس نمی شود. در واقع خزنده url شما را پیدا می کند اما سرور به موقع بارگذاری نمی شود. و این خطا به صورت server error 500،502،503 نمایش داده می شود.

*خطای Internal error500

ممکن است به دلیل کد php نامناسب یا خطای کد نویسی یا هر دلیل دیگری این خطا رخ بدهد.

*خطای bad gataway502

این خطا زمانی رخ می دهد که یک سرور پیغام نادرستی را از سرور دیگر دریافت می کند. همچنین ممکن است به دلیل مشکل در cms و وردپرس هم رخ بدهد.

2-خطای submitted url blocked by robots.txt

اگر آدرس صفحه ای از سایت شما در نقشه سایت باشد اما با کمک افزونه یا کد نویسی دستی به گوگل گفته باشید که صفحه را بررسی نکند با این خطا مواجه می شوید.

3-خطای submitted url marked noindex

این خطا زمانی اتفاق می افتد که شما به گوگل گفته اید صفحه را ایندکس کند اما آن را در تگ نو ایندکس قرار داده اید

4-خطای soft404

این یک خطای تخصصی است که اغلب سایت ها با آن مواجه نمی شوند. و زمانی اتفاق می افتد که شما یک صفحه 404 در سایتتان داشته باشید. از دلایل به وجود آمدن این خطا مشکلات فنی سایت یا وجود صفحات خالی و بدون محتوا می باشد.

5-خطای submitted url returns unauthorized request401

این خطا به ندرت پیش می آید و زمانی رخ می دهد که شما درخواست کرده اید صفحه تان ایندکس شود اما مدیر سایت برای دسترسی به آن محدودیت ایجاد کرده است.

ارورهای سرچ کنسول

6-خطای submit url not found404

این خطا به دلیل تغییر آدرس، اشتباه بودن آدرس یا حدف صفحه و عدم ریدایرکت آن رخ می دهد.

7-خطای submited url has crawl issue

صفحاتی در سایت شما می باشد که درخواست ایندکس کردن آن را کرده اید اما زمان بررسی به مشکل برخورده است و دیلی آن می تواند مشکلات کدنویسی یا کدهای js باشد.

8-خطای Alternate page with proper canonical tag

زمانی که شما در سایتتان محتوای تکراری دارید یا نسخه تکراری صفحه خود را با تگ کنونیکال که به url اصلی اشاره می کند را علامت گداری کردید با این خطا مواجه می شوید.

9-خطای Duplicate without user-selected canonical

این خطا زمانی رخ میدهد که در سایتتان چند صفحه با تایتل مشابه یا محتوای تکراری یا url های مشابه داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *