آموزش کاربردی سئو تکنیکال+ نکات مهم

آموزش سئو تکنیکال

 سئو تکنیکال

آموزش سئو تکنیکال

آموزش سئو تکنیکال یکی از مهم ترین اقداماتی است که شما باید به هنگام یادگیری سئو آن را آموزش ببینید. زیرا بهینه سازی سایت در جهت رفع ایرادات ساختاری آن اهمییت زیادی دارد و گوگل نیز به این امر توجه زیادی می کند.

سئوی فنی در واقع به بهینه سازی ساختار سایت می پردازد و این اطمینان را به شما می دهد که گوگل به راحتی می تواند صقحات سایت شما را ایندکس کند.

در سئو تکنیکال شما با چه مواردی سر و کار دارید؟

1-سایت مپ

2-سرعت لود سایت

3-کدهای اسکیما

4-ساختار URL ها

5-امنیت سایت

6-لینک سازی خارجی درست

سئو تکنیکال چیست؟

راهکارهای عملی برای بهبود سئو تکنیکال

1-افزایش سرعت سایت:

همان طور که می دانید نه تنها کاربران در سایتی که به کندی بارگذاری می شود نمی مانند بلکه گوگل هم این سایت ها را جریمه می کند. شما به عنوان سئو کار می توانید با نصب افزونه های خاصی نظیر wp rocket  یا فشرده سازی تصاویر خود و

همچنین تهییه هاست مناسب به افزایش سرعت سایت خود کمک کنید.

2-تهییه فایل robots.txt:

این فایل در روت سایت ذخیره می شود. به عبارتی شما در این فایل مشخص می کنید چه صفحاتی ایندکس شوند یا نشوند. و یا یکسری دستورالعمل های خاص به آن می دهید. فقط به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان فایل های css و js را در این فایل بارگذاری نکنید.

اگر گوگل صفحه ای را ایندکس کرد که شما نمی خواستید دیده شود تنها کافی است با اضافه کردن تگ noindex در فایل robots.txt آن صفحه را بلاک کنید تا دیگر از طریق گوگل نمایش داده نشود.

3-صفحات 404 و لینک های شکسته:

شما در آموزش سئو تکنیکال یاد می گیرید که صفحاتی که ارور 404 دارند نه تنها برای سایت شما هیچ فایده ای ندارد بلکه ضربه به سئو تکنیکال شما وارد می کند.

ممکن است شما لینک خروجی به صفحه ای داده باشید که آن حذف شده باشد. در نتیجه گوگل به هنکام خزش دچار اشتباه می شود. شما باید چنین خطاهایی را در سرچ کنسول خود بررسی کنید و در اسرع وقت به رفع آن ها بپردازید.

4-محتوای کپی را جدی بگیرید:

یکی از عنوان های چک لیست سئو تکنیکال بررسی duplicate content ها می باشد. زیرا اگر محتوی کپی در سایت شما باشد منجر به کاهش رتبه سایت شما می شود. چرا؟؟

زیرا اگر شما صفحات مختلفی داشته باشید که محتوای یکسان یا کپی داشته باشند، گوگل برای رتبه دهی به آن ها گیج می شود و نمی داند کدام صفحه را در رتبه برتر نشان دهد.

برای رفع این مشکل می توانید از تگ کنونیکال استفاده کنید فقط کافی است افزونه یاست را نصب کنید.

5-امنیت سایت:

به احتمال خیلی زیاد قفل های کوچکی را در ابتدای url وبسایت ها می باشند را دیده اید. درواقع سایت ها برای بالا بردن امنیت سایت خود گواهی ssl نصب می کنند و http را به https تبدیل می کنند.

گواهی ssl نه تنها باعث بهبود رتبه سایت شما می شود بلکه با داشتن آن دیگر به کاربران خطای نا امنی نشان نمی دهد و با خیال راحت می توانند از سایت شما یازدید کنند.

6-اضافه کردن سایت مپ به سایت:

یکی از کارهای مهم دیگر برای انجام سئو تکنیکال اضافه کردن سایت مپ با فرت xml برای تمام صفحات سایت می باشد. باید این فایل را به سرچ کنسول اضافه کنید تا صفحاتی که در آن قرار گرفته است را صفحات مهم تر تلقی کند.

7-ساختن مناسب url ها:

این نکته را به یاد داشته باشید که از به کاربردن اعداد یا حروف بی ربط در ساختار url ها جدا خود داری کنید. بهترین نوع ساختار url ها استفاده از کلید واژه مرکزی آن هم به زبان انگلیسی می باشد.

8-ریسپانسیو بودن سایت در موبایل و کامپیوتر:

یکی از نکات مهم دیگر نمایش درست سایت در صفحات موبایل، تبلت و کامپیوتر ها می باشد. که به این روش قابلیت

mobile useability هم می گویند.

امروزه کاربران بیشترین سرچ خود را با موبایل انجام می دهند پس سایتمان باید قابلیت نمایش در موبایل ها را به خوبی کامپیوتر ها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *