سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ، سئو یا بهینه سازی سایت می باشد. به دلیل فراگیری سئو و دیده شدن پزشکان در فضای وب اغلب آنها به این فکر افتادند تا برای جذب بیمار و پرسونال برندینگ خود از یک متخصص سئو برای بهتر دیده شدن خود کمک بگیرند. از این رو شروع به سئو سایت پزشکی خود توسط یک سئو کار با تجربه کردند.

تفاوت سئو سایت پزشکی با سئو سایت غیر پزشکی:

هر پروژه سئو با هر موضوعی که دارد ریزه کاری های خاص خود را دارا می باشد اما همه آنها در بحث سئو تکنیکال، سئو محتوا و سئو خارجی ویژگی های مشترک دارند. در واقع سئو سایت پزشکی که در حیطه سئو سایت خدماتی قرار دارند نیازمند رعایت یک سری نکات می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

سئو سایت دندانپزشکی

نکات مهم درباره سئو سایت پزشکی:

نکات بسیار مهم و قالب توجهی در مورد سئو سایت پزشکی وجود دارد که اگر بخواهیم به طور صفر تا صد آنها را بگوییم این امکان وجود ندارد. اما خیالتان راحت باشد که مهم ترین نکات و ریزه کاری ها را به شما می گوییم تا رشد شگفت انگیزی را برای سایت خود تجربه کنید.

نکته اول: الگوریتم ها:

رعایت قوانین و الگوریتم هایی که گوگل در بحث سئو سایت ارائه داده است بسیار مهم است. به خصوص در بحث سئو سایت پزشکی. ممکن است ما به خاطر اینکه در بعضی مواقع از ترفند های خاصی برای افزایش رتبه استفاده کنیم. اما وجود برخی از الگوریتم ها مانع از حرکت ما می شوند.

یکی از این الگوریتم ها الگوریتم ymyl می باشد. این الگوریتم مخفف عبارت your money your life (پول شما زندگی شماست.) می باشد.

این الگوریتم به طور سرسختانه صفحات سایت شما را می گردد تا اگر مطالب غیر علمی و غیر اصولی بارگذاری کرده باشید شما را جریمه کند.

نکته دوم: استفاده از لینک خارجی:

همان طور که در نکته اول گفتیم الگوریتم ymyl یک الگوریتم سخت گیر است. اما اگر ببیند شما در میان مقالاتتان به مقالات معتبر داخلی و خارجی لینک داده اید خیالش از بابت شما مطمئن می شود.

اگر بخواهیم یک توصیه مهم به شما بگوییم این است که بیشتر لینک ها را به سایت های خارجی معتبر بدهید. این کار به افزایش رتبه سئو سایت پزشکی شما هم کمک می کند.

نکته سوم: استفاده از رپورتاژ و بک لینک:

یکی از کارهای مشترکی که بین سئو سایت پزشکی، فروشگاهی، وردپرسی و غیر وردپرسی می باشد استفاده از رپورتاژ و بک لینک می باشد. انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های هم حوزه شما که دارای اعتبار و رتبه خوبی هم باشد یکی دیگر از اقداماتی است که باید انجام دهید.

برای اینکه بتوانید سایت های هم حوزه خود را پیدا کنید می توانید از ابزارهای ایرانی نظیر جت سئو یا سئو سیگنال نیز استفاده کنید.

سئو سایت اطبا

نکته چهارم: خودتان را به جای مخاطب بگذارید:

یکی از وظایفی افرادی که خدمات سئو سایت ارائه می دهند این است که به تحقیق و  بررسی نیازهای ذهن کاربر بپردازد. در واقع شما باید ببینید که مخاطب یا کاربر چه چیزی را در گوگل سرچ می کند تا بتوانید سئو سایت پزشکی را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید.

نکته پنجم: کلمه کلیدی اشتباه:

یکی از رایج ترین کارهایی که متاسفانه برخی از سئو کاران در مسیر سئو سایت پزشکی انجام می دهند، انتخاب کلمه کلیدی نا مناسب می باشد. شما به عنوان سئو کار باید کلمات کلیدی درست و لانگ تیل هایی را تارگت کنید تا نرخ تبدیل کاربران به مشتری افزایش یابد و پول و سرمایه ای که پزشک برای سئو سایت پزشکی خود پرداخت کرده است با سود به او برگردد.

به عنوان مثال فرض کنید شما یک پروژه سئو سایت پزشکی در حوزه دندانپزشکی دارید و می خواهید با عبارت بلیچینگ دندان در گوگل رتبه بگیرید.

کاربری که بخواهد عبارت بلیچینگ را در گوگل سرچ کند کاربری است که می خواهد راجع به این خدمت اطلاعات کسب کند. و اگر شما مقاله ای در این باره بنویسید و رتبه بگیرد، میزان کلیک شما قطعا افزایش می یابد ولی برای شما مشتری نمی آورد. اما اگر کاربر عبارت “بهترین دندانپزشک بلیچینگ در مشهد” را سرچ کند و شما هم این عبارت را تارگت کرده باشید، قطعا برای شما سود اور است.

نکته ششم: بازاریابی:

اگر به یاد داشته باشید در ابتدای مقاله گفتیم که سئو سایت یکی از زیر شاخه های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ است. پس شما هم در راستای سئو سایت پزشکی خود نباید از بخش مارکتینگ و راه های افزایش فروش غافل شوید.

نکته هفتم: کال تو اکشن:

یکی از عناصر کلیدی و مهم در سئو سایت پزشکی استفاده از دعوت به اقدام کاربر یا کال تو اکشن می باشد. استفاده از تکنیک های جذاب و وسوسه کننده برای جذب کاربر اقدامی مهم در مسیر بازاریابی به شمار می رود.

دعوت از کاربر برای تماس با کلینیک، استفاده از مشاوره رایگان پزشکی یا دعوت برای پر کردن فرم اطلاعات نمونه ای از کال تو اکشن می باشد.

نتیجه گیری:

نکات و ترفند های مهم برای سئو سایت های مربوط به اطبا را در این مقاله برای شما توضیح دادیم. که مطمئنا اگر همه این نکات را رعایت کنید به نتایج شگفت انگیزی خواهید رسید.

شما عزیزان می توانید سئو سایت پزشکی خود در هر حوزه ای را با خیال راحت به مجموعه سئولوژن بسپارید. کافی است تا درخواستتان را در واتساپ یا تلگرام مجموعه ما ثبت کنید. 09300206582

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *