نکات مهم اصول برچسب گذاری در سایت

اصول برچسب گذاری در سایت

اصول برچسب گذاری در سایت یکی از موضوعات مهم در سئو سایت می باشد که اگر اصول آن را رعایت نکنید آسیب جدی به سئو سایت شما وارد می کند. اگر می خواهید هنگام برچسب گذاری دچار اشتباه نشوید حتما به نحوه برچسب گذاری در سایت دقت کنید.

برچسب چیست؟

تگ ها یا برچسب ها مطالبی در مورد مقالات و صفحات سایت ما می باشند. استفاده از برچسب ها باعث می شود تا گاربران دسترسی راحت تری به محتوای سایت ما داشته باشند و همچنین به ایندکس بهتر محتوا کمک می کند.

اگر بخواهیم از کاربرد برچسب ها بگوییم این است که اگر به صورت درست و اصولی استفاده شود می تواند به دسته بندی کردن محتوا و محصولات ما در سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی کمک کند.

نحوه برچسب گذاری در سایت

اصول برچسب گذاری در سایت

برچسب ها نوعی دسته بندی هستند که دسته های مختلف را به هم ربط می دهند. برچسب ها بسته به مقاله یا محصولی که می سازید دارد. اما دسته بندی ها بر اساس یک موضوع خاص نوشته می شوند.

1-استفاده از برچسب های کوتاه

با توجه به اصول یادگیری سئو و توصیه کارشناسان سئو بهتر است از برچسب های کوتاه با حداقل 3 کلمه استفاده کنید. این کوتاه بودن به این برمی گردد که برچسب ها نباید تخصصی باشند تا بتوان از آنها در مقالات و محصولات دیگر استفاده کنیم.

2-تعداد برچسب کم برای هر موضوع

ممکن است تعداد زیاد برچسب ها در سایت شما برای کاربران باعث سردرگمی شود. که این موضوع به عنوان تجربه کاربری امری چندان جالب نیست و می تواند آسیب جدی به سایت شما وارد کند. از معایب برچسب گذاری زیاد می توان به ایجاد صفحات زیاد و زامبی پیج ها اشاره کنیم.

3-استفاده مجدد از نگ های قدیمی در نوشته های جدید

تعداد و نوع برچسب ها باید به گونه ای باشد که چند مقاله یا صفحه را بهم ربط دهد. در واقع با هم مرتبط باشند. اگر شما به انتخاب یک برچسب که فقط برای یک مقاله کاربرد دارد بپردازید، مطوئن باشید که به سئو سایت خود ضربه می زنید.

4-عدم استفاده از کلمه کلیدی به عنوان برچسب

یکی دیگر از اصول برچسب گذاری در سایت عدم استفاده از کلمه کلیدی برای عنوان برچسب می باشد. به هیچ عنوان از این کار استفداه نکنید زیزا به شدت روی کاهش رتبه سایت شما اثر می گذارد. بدین صورت که صفحه مورد نظر با صفحه برچسب به رقابت می پردازد و به صفحه محصول یا مقاله شما اجازه افزایش رتبه نمی دهد.

5-عدم استفاده دوبار از یک تگ در صفحه

استفاده بیش از یک بار از تگ یا برچسب در صفحه اشتباه است زیرا به ساختن دو صفحه با یک موضوع برای سایت شما می پردازد که باعث آسیب رسیدن به سئو سایتتان می شود.

نحوه برچسب گذاری در سایت

  • موجود بودن مفهوم برچسب در محتوا
  • کوتاه بودن برچسب ها
  • تکراری نبودن برچسب ها

چگونه برچسب های اشتباه در سایت را اصلاح کنیم؟

اگر به دلیل تازه کار بودن یا حتی به ثورت اشتباه برچسب های نادرست ایجاد کرده اید، نگران نباشید زیرا با استفاده از روش های زیر می توانید برای بهبود آنها اقدام کنید.

1-حذف برچسب ها:

اگر نمی توانید از گزینه مناسب ریدایرکت برچسب ها استفاده کنید تنها راه حل حذف برچسب می باشد.

2-ریدایرکت301:

یکی از راه های جلوگیری از مضرات برچسب ها استفاده از ریدایرکت 301 می باشد. شما با این کار می توانید صفحه را حدف کرده و به مشابه ترین صفحه از سایت یا برچسب دیگر ریدایرکت کنید.

3-استفاده از تگ کنونیکال:

با استفاده از تگ کنونیکال می توانید محتوای مهم و اصلی خود را به گوگل معرفی کنید و نگران برچسب های اضافی نباشید.

روش های اصولی سئو کردن برچسب ها

روش های اصولی سئو کردن برچسب ها

  • انتخاب کلمات مناسب
  • انتخاب موضوع درست و مناسب
  • استفاده از لینک داخلی
  • انجام سئو داخلی
  • اضافه کردن محتوا به آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *