آموزش سئو سایت فروشگاهی+نکاتی که کسی به شما نمی گوید

سئو سایت فروشگاهی

آموزش سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

یکی از مهم ترین اقداماتی که سایت های فروشگاهی باید برای دیده شدنشان در گوگل انجام دهند سئو کردن آن می باشد.

حالا سوال پیش می آید که چرا سئوی سایت های فروشگاهی بسیار مهم است؟

شما تصور کنید بهترین رستوران با بهترین پرسنل و آشپزهای درجه1 دارید. خدمات متنوع و غذاهای عالی و خوشمزه ارائه می دهید اما این رستوران وسط کویر است!!

در واقع هیچ مشتری و یا فرد عبوری ای نیست تا از رستوران شما خرید کند. برای سایت های فروشگاهی هم به همین منوال است. اگر شما یک سایت خرید لوازم ورزشی دارید ولی آن را سئو نکرده اید عملا گویا آن را وسط کویر افتتاح کردید.

بگذارید چیزی به شما بگویم. کسی که به دنبال خرید حلقه هولاهوپ می گردد فقط به چند لینک ابتدایی صفحه اول گوگل نگاه می اندازد و خرید خود را انجام می دهد. حتی به لینک 7 یا 8 صفحه اول نگاهی نمی اندازد چه رسد که به صفحات سوم یا چهارم و الی آخر گوگل برود.

چه سایت هایی در صفحات دوم به بعد هستند؟ سایت هایی که متاسفانه سئو نشدند.

مزیت های سئو سایت فروشگاهی یا خدماتی:

1-این روش کم هزینه ترین روش بازاریابی می باشد.

2-کانال بازاریابی سئو بلند مدت است.(شما 9ماه تا یک سال زحمت سئو سایتتان را می کشید سپس این روش 3تا 4 سال برایتان بازدهی دارد.)

3-برای معرفی برندتان کم هزینه ترین روش می باشد.

4-سئو هدفمند ترین روش بازاریابی برای فروش محصولات می باشد.

آموزش سئوی سایت های فروشگاهی:

برای اینکه کار شما را ساده تر کنیم و بتوانیم در جهت افزایش درآمد شما از طریق فروشگاه آنلاینتان گامی مثبت برداریم در ذیل به آموزش و اصول سئو سایت فروشگاهی می پردازیم.

1-مهمترین صفحات در فروشگاه های اینترنتی:

اولین کاری که باید برای سایتتان انجام دهید شناخت و ساخت صفحات مهم آن می باشد.

الف) صفحه PLP که صفحه دسته بندی محصولات می باشد. این صفحه مهمترین صفحه است و مستقیم روی سئو اثر می گذارد.

ب)صفحه PDP که صفحات محصول می باشند و مانند عامل بالا تاثیر مستقیم بر روی سدو می گذارد.

ج) SCP صفحه سبد خرید می باشد.

د)CP صفحه تسویه حساب است.

2-استراتژی عبارات کلیدی:

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید شما هر سایتی اعم از فروشگاهی، خدماتی، شخصی و غیره را بخواهید سئو کنید اولین و مهم ترین نکته ای که باید رعایت کنید تحقیق عبارات کلیدی می باشد.

برای این کار شما باید با انواع عبارت کلیدی آشنا باشید تا بتوانید بهترین آنها را استفاده کنید.

*عبارت کلیدی اصلی که به آن کلید واژه مرکزی هم می گویند. مانند: پخت کیک

*عبارات کلیدی متوسط که شامل سه کلمه می باشند. مانند: پخت کیک شکلاتی

*لانگ تیل ها یا عبارات کلیدی طولانی که از 3 کبمه بیشتر اند. مانند: آموزش پخت کیک شکلاتی

نکته1: زمانی که سایتی به تازگی می خواهد شروع به فعالیت کند بهتر است با عبارات کلیدی لانگ تیل شروع کند.

نکته2: حنما قبل از شروع راجع به  عبارات کلیدی رقبای خود تحقیق کنید.

3-عنوان صفحات سایت های فروشگاهی:

سعی کنید که کلیدواژه اصلی شما در ابتدای عنوان باشد. همچنین عنوانی جذاب بنویسید تا کاربر را وادار به کلیک کردن کنید. اما عنوان شما نباید بیشتر از 60 کاراکتر باشد. حتی المکان تا جایی که می توانید از حروف اضافه در عنوان استفاده نکنید.

حتما از پیشوندهای ارسال رایگان، تحفیف،خرید و قیمت در عنوان خود استفاده کنید. زیرا کاربری که به دنبال خرید یک محصول خاص هست می خواهد از قیمت آن باخبر شود. عنوان های خود را سوالی ننویسید. به عنوان مثال ننویسید” قیمت گوشی ایمنی هدفونی چقدر است؟” باید فعل چقدر است را از آن حذف کنید.

4-سئوی description یا متای توضیحات:

توضیحات متا باید حداکثر 160 کاراکتر باشند زیرا از این تعداد بیشتر در صفحه نمایش داده نمی شوند. همچنین از نکات حائز اهمییت در آن استفاده از کلید واژه مرکزی در ابتدای متای توضیحات است. و باید بتوانیم یک جمله معنی دار با آن بسازیم زیرا گوگل به شدت به آن اهمییت می دهد.

اما اگر نتوانستیم جمله معنی دار بسازیم می توانیم از چند عبارت کلیدی داخل متا استفاده کنیم. این نکته را به یاد داشته باشید که دچار بهینه سازی بیش از حد یا over optimization نشوید زیرا ممکن است گوگل شما را جریمه کند.

به هیچ عنوان تکرار می کنم به هیچ عنوان بخشی از متن را داخل متای توضیحات کپی نکنید زیرا گوگل از این کار به شدت تنفر داره.

5-سئوی محتوا و تصاویر:

یکی دیگر از اصول سئوی سایت فروشگاهی سئو محتوا و تصاویر است. زمانی که شما کلیدواژه مرکزیتان را در ابتدای متنتان قرار می دهید تاثیری مستقیم بر سئوی آن دارد اما ممکن است در زمانی اگر ما کلیدواژه مرکزی را در ابتدای متن قرار دهیم معنی جمله یمان بهم می ریزد و بهتر است آن را در ابتدا قرار ندهیم.

اما باید بدانید که کلید واژه مرکزی باید در پاراگراف ابتدایی محتوایتان قرار بگیرد. شما می توانید از 300 کلمه تا 3000 کلمه برای محصولتان تولید محتوا کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که محتوای شما یونیک و غیر کپی باشد.

محتوایتان را عنوان بندی کنید. همان طور که در این صفحه می بینید عنوان ها دسته بندی شده اند و خیلی مهم است که شما عبارت های کلیدی یتان را داخل تگ های H1, H2 و H3 قرار بدهید. اما فراموش نکنید که فقط یک بار از تگ H1 باید استفاده کنید.

به روز رسانی محتوا به شدت روی سئو تاثیر دارد زیرا به گوگل می فهماند که محتوای شما زنده و سبز است.

سعی کنید خودتان از محصولاتتان عکس های با کیفیت بگیرید و در صفحه محصولتان قرار دهید. زیرا مخاطب در فضای آنلاین نمی تواند محصول را لمس کند و در واقع با قدرت بینایی خود تصمیم به خرید می گیرد. برای عنوان تصاویرتان از عبارت های کلیدی فرعی استفاده کنید.

6-سئو URL:

یکی از نکات مهمی که در سئوی محصولات باید به آن توجه کنید این است که url باید به انگلیسی نوشته شود و همچنین معنی دار باشد. از حروفه اضافه نظیر to, on, in و غیره خود داری کنید. همچنین از فعل ساده در url  استفاده کنید و ed یا ing آن را حذف کنید.

از حروف بزرگ به هیچ عنوان در یو آر ال استفاده نکنید. و اگر شامل دسته بندی خاصی می باشد مانند وبلاگ، محصولات و غیره حتما در url لحاظ شود. مانند:

https://imensanat.com/product/anti-noise-sponge/

حتما از کاراکتر – برای جداسازی کلمات در url استفاده کنید. بیشتر از 8 کلمه برای یو آر ال توصیه نمی شود و باید این نکته را هم به یاد داشته باشید که استفاده از کاراکترهایی نظیر @#!$%^&*( و غیره ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *