رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم+معرفی بهترین رسانه ها

رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم

یکی از سوالات مهم سئوکارانی که به تازگی فرایند سئو کردن سایت ها را آموزش دیده اند و به بخش سئو خارجی رسیده اند این است که رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم؟ یا چگونه رپورتاژ بنویسم که موثر تر باشد؟ گرفتن پاسخ برای این سوال ها اهمییت زیادی دارد اما مهم ترین آن رسیدن به جواب سوال رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم می باشد.

اهمیت این موضوع به این دلیل است که شما برای سفارش و درج رپورتاژ در سایت ها باید هزینه های نسبتا زیادی را پرداخت کنید. و اگر سایت مناسب به درستی انتخاب نشود مسلما دچار زیان می شویم. در ادامه همراه ما باشید تا قبل از پاسخ به این سوال به معنا و مفهوم رپورتاژ آگهی بپردازیم.

رپورتاژ چیست؟

به پروسه ای که در آن نویسنده محتوا یک متن تبلیغاتی مناسب با موضوع مشخص را به دور از هرگونه اضافه گویی می نویسد. و کاربران را به طرف وبسایت خود جذب می کند رپورتاژ می گوییم. یکی از نکاتی که در رپورتاژ نویسی باید رعایت کنیم اصل صداقت است. زیرا اگر شما در متن تبلیفاتی خود صداقت لازم را نداشته باشید، حتی اگر بتوانید کاربر را جذب کنید مانع افزایش فروش خود می شوید.

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

برای اینکه بدانیم رپورتاژ آگهی که نوشتیم مناسب است یا نه باید اصولی را رعایت کنیم. برای این کار شناسایی مخاطب هدف یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید انجام دهیم. زیرا اگر مخاطب هدف را نشناسیم نمی توانیم یک متن تبلیغاتی خوب منتاسب با نیاز آنها بنویسیم.

در شروع نوشتن رپورتاژ آگهی در ابتدا در مورد ویژگی های محصول و خدمات خود توضیح دهید. نفع مخاطب را هنگامی که از کالا و خدمات شما دریافت می کند را بیان کنید. سپس در رابطه با قیمت و تعرفه های خود صحبت کنید. به طور کلی با رعایت موارد زیر می توانید یک رپورتاژ خوب و با تاثیر بالا بنویسید.

 • انتخاب یک تیتر جذاب
 • نوشتن مقدمه مناسب
 • ذکر تمام ویژگی های محصول و خدمت
 • تاکید بر تمایز محصول یا خدمت با سایر رقبا
 • توضیح راجع به گارانتی و خدمات پس از فروش
 • توضیح راجع به قیمت و نحوه خرید
 • لینک دهی صحیح به صفحات هدف
 • استفاده از کلمه کلیدی ترغیب کننده
 • عدم اغراف و اضافه گویی در نوشتن
 • استفاده از تکنیک های سئو برای افرایش رتبه

رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم؟

تا اینجای مقاله با معنی رپورتاژ آگهی تاثبر گذار آشنا شدیم. حالا می خواهیم به سوال مهمی که باید راجع به آ دانش و مهارت کافی داشته باشیم پاسخ دهیم. قبل از هر چیز این نکته را به یاد داشته باشید که گران بودن وبسایت برای درج آگهی به معنای بهتر بودن نیست. زیرا ممکن است یک سایت ده میلیون توامان بابت درج رپورتاژ شما در سایت خود بگیرد اما آن سایت با جامعه هدفی که دارد اصلا مناسب تبلیغات برای موضوع و حوزه سایت شما نباشد.

در ادامه به معیار های مهم برای انتخاب یک سایت مناسب برای درج آگهی می پردازیم.

1- به بازدید سایت دقت کنید:

زمانی که می خواهید یک سایت را برای انتشار رپورتاژ خود انتخاب کنید حتما تعداد بازدید آن سایت را چک کنید. زیرا اگر سایتی با تعداد بازدید کم را انتخاب کنید، احتمال کلیک کاربران روی لینک شما کاهش پیدا می کند. در نتیجه به نتیجه دلخواه خود نمی رسید.

2-اعتبار سایت را فراموش نکنید:

این نکته که به قدرت اعتبار سایتی که می خواهیم در آن رپورتاژ منتشر کنیم بپردازیم بسیار مهم است. زیرا اگر از اعتبار مناسب برخوردار نباشد، اثر مثبتی بر رتبه دهی سایت ما نخواهد داشت.

3-انتخاب سایتی که با خدمات سایت شما مرتبط باشد:

زمانی که سایت شما در حوزه تجهیزات صنعتی می باشد انتخاب سایتی که در حوزه لوازم آرایشی فعالیت می کند ته تنها مناسب نیست بلکه مطمئن باشید به نتیجه دلخواه نمی رسید. شما با انجام بررسی های لازم، سایت هایی را که بر اساس موضوع و تخصص مورد نظرتان می باشد جدا کنید. سپس به انتشار رپورتاژ خود در آن بپردازید.

4-انتخاب سایت با درصد اسپم پایین:

یکی دیگر از نکاتی که هنگام پاسخ به سوال رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم باید اهمیت دهیم، انتهاب سایت هایی با درثد اسپم پایین می باشد. زبرا گوگل سایت هایی را که دارای اسپم زیاد می باشد را فاقد ارزش و اعتبار می داند. شما می توانید با استفاده از سایت Moz از میزان اسپم سایت انتخابیتان مطمئن شوید. و دقت کنید که میزان آن حداکثر 5 درصد باشد.

رسانه های مختلف برای انتشار رپورتاژ

وبسایت های تفریحی،شخصی، سایت های تخصصی و سایت های خبری می توانند رسانه های مناسبی برای درج آگهی شما باشند. فقط این نکته را به یاد داشته باشید که مرتبط با حوزه انتخابی شما باشند.

بهترین رسانه ها برای انتخاب رپورتاژ

 1. یکتانت
 2. رایا مارکتینگ
 3. تریبون
 4. بازاریابی نوین
 5. اخبار رسمی
 6. تسمینو

این نکته را به یاد داشته باشید که انتخاب هر کدام از این رسانه نیازمند تحقیق و بررسی می باشد. قبل از انتخاب آنها قوانین سایتشان را مطالعه کنید تا در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر سایتتان در حوزه پزشکی می باشد و برای رتبه گرفتن و سئو سایت پزشکی خود به دنبال سایت های مناسب برای انتشار آگهی یا بک لینک می باشید می توانید از سایت تریبون دیدن کنید.

نتیجه گیری:

نوشتن رپورتاژ آگهی یکی از اقداماتی است که در بهبود رتبه دهی سایت شما تاثیر خواهد داشت. اما این امر تنها در صورتی است که اصولی انجام شود. و شما وبسایتی درست با انجام رعایت استاندارد ها انتخاب کنید. امیدواریم با خواندن این مقاله به بهترین جواب برای سوال رپورتاژ سایت را کجا منتشر کنیم رسیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *